23 marca 2023

redakcja serwisów lokalnych, miłośnik Tatr

To się kocha albo nienawidzi. Daria, moja żona mówi wprost: im gorsze warunki, tym lepsze dla Jaśka. Ma na myśli nie tylko jazdę w zadymkach, we mgle czy w deszczu, ale i narciarskie wypady w piękne, słoneczne późno marcowe, kwietniowe, a nawet majowe dni. Nie lubi jeździć w rozmiękniętym śniegu, zdecydowanie bardziej woli zimowe szusowanie.

Ci, którzy odkładają narty do schowków z końcem ferii nigdy nie zrozumieją radości, która wynika nie tylko z samej jazdy, ale i warunków: długiego dnia, grzejącego słońca, jazdy w otoczeniu mniej przypadkowych narciarzy.

Ekscytujące jest też to, że nie wie się do końca, przy jakiej pogodzie przyjdzie śmigać po stoku. 30 kwietnia paręnaście lat temu jeździłem szczelnie okutany w zimowych warunkach: przy padającym śniegu i ujemnej temperaturze. Tego samego dnia w ubiegłym roku - w niedopiętej kurtce i podkoszulku.

Bartek Kuraś zachwyca się wiosennym jeżdżeniem na Kasprowym Wierchu. Ja wybieram inny tatrzański stok - Łomnicką Przełęcz. Od lat kończę tam sezon narciarski, zdarzało się nawet, że było to na początku maja.

Do zobaczenia na stokach, jeszcze tej wiosny.

Jarná lyžovačka je najlepšia lyžovačka!*

[*słow. Wiosenne narciarstwo jest najlepszym narciarstwem]

NA TOPIE

W słońcu, bez tłoku, pośród zaśnieżonych szczytów. Marzec i kwiecień to najlepszy czas na narty na Kasprowym Wierchu
W Polsce wciąż są znakomite warunki narciarskie - na stokach w rejonie Kasprowego Wierchu, w kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym. Po naturalnym śniegu zjeżdżać będzie tu można jeszcze w kwietniu. To propozycja dla w miarę sprawnych narciarzy, nie tych stawiających głównie na wygodę.
CZYTAJ WIĘCEJ

NIE PRZEGAP

CZYTAJ TAKŻE

1
2
3

Podobał Ci się ten newsletter?
Oceń go i udostępnij znajomym

Wszystko, co ważne, miej zawsze pod ręką
Pobierz naszą aplikację Wyborczej i czytaj wygodnie. Powiadomimy Cię o pilnych wydarzeniach na świecie, w Polsce i w Twoim mieście.
Pobierz w Google Play     Pobierz w App Store

Nadawcą tej wiadomości jest Agora S.A. (wydawca Wyborcza.pl) z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10 (00-732), zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS za nr 59944, kapitał zakładowy 46.580.831,00 PLN – wpłacony w całości; NIP 526-030-56-44. Adres internetowy serwisu korporacyjnego www.agora.pl.
Wiadomość przeznaczona jest wyłącznie dla subskrybentów newslettera górskiego serwisu Wyborcza.pl w związku ze świadczoną na ich rzecz usługą. Jeżeli otrzymałeś ją przez pomyłkę i nie subskrybujesz wspomnianego wyżej newslettera, prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie na adres pomoc@wyborcza.pl.
W celu rezygnacji z newslettera górskiego, użyj tego linka lub skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta na adres pomoc@wyborcza.pl. Dezaktywacja tym linkiem nie powoduje automatycznego wypisania się z Twoich pozostałych newsletterów oraz informacji o wybranych materiałach w serwisie, dostępnych w ramach Twojego pakietu, jeśli jesteś prenumeratorem serwisu Wyborcza.pl. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na adres pomoc@wyborcza.pl.