wyborcza.pl
  Otwórz w przeglądarce  
         
 

Pisze, niczego nie zmyślając, Michał Nogaś 

 
   
 

Dzień w dobry!

A w tym tygodniu: 

1. Lasy Państwowe wreszcie zaczęły rozmawiać ze społeczeństwem. Tak, tak, nie przewidziało się Państwu!  

2. "Słodki pies na balkonie" podbił internet i stał się atrakcją turystyczną Trójmiasta. Jak do niego trafić? To proste, bo widać go już na... internetowej mapie! 

3. Na Islandii ruszyła maszyna, która... daje nadzieję. Pochłania dwutlenek węgla!

4. Narodził się projekt stworzenia mapy społecznie projektowanego Turnickiego Parku Narodowego. Autorzy chcą zwiększać presję, zachęcają miłośników przyrody do włączenia się w akcję.  

5. Doczekaliśmy się! Już wkrótce do księgarń trafi nowy przekład "Ulissesa". Latami pracował nad nim Maciej Świerkocki. To szansa na pierwsze lub ponowne spotkanie z kultową książką i... dobrnięcie do końca.

Wielu dobrych wiadomości i do przeczytania za tydzień! 

 
 
Optymistyczne zdjęcie tygodnia
 
 
 
 

Wiewiórka uratowana przez huraganem Ida. Zwierzątko śpi bezpiecznie w dłoni Penny Verdin. Amerykanka dała mu schronienie i zapewniła opiekę weterynarza. Fot. John Locher/AP

 
 

Podziel się  tym newsletterem ze swoimi znajomymi.

Niech grono optymistów się powiększa!
Zapisz się >>

 
 
 
 
  Newsletter wysłany na zamówienie użytkownika przez Agorę Spółkę Akcyjną z siedzibą w Warszawie, 00-732 Warszawa, ul. Czerska 8/10, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, Wydział XIII Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 59944, kapitał zakładowy w wysokości: 46.580.831.00 zł, wpłacony w całości, NIP 526-030-56-44, adres serwisu korporacyjnego www.agora.pl. Wszelkie zapytania i uwagi dotyczące Newslettera proszę kierować pod adres: pomoc@wyborcza.pl. W celu rezygnacji z newslettera, użyj tego linka