Maciej Drzewicki
redaktor naczelny tygodnika Mój Biznes

Fotowoltaika bije w Polsce rekordy produkcji. Dzień jest coraz dłuższy, a moc i  liczba instalacji rośnie.
W związku z tym, że pieniądze z czwartej edycji programu "Mój prąd 4.0" wyczerpały się już na dwa tygodnie przed planowanym końcem naboru, w niedzielę Anna Moskwa, minister Klimatu i Środowiska, zapowiedziała zmiany. Już nie tylko fotowoltaika zostanie objęta nową edycją programu. W ramach "Mojego prądu 5.0" dotacje będą przeznaczone na zakup pomp ciepła. Wnioski można składać od 1 kwietnia.
Więcej przeczytasz TUTAJ
______________________
* 3,25 miliarda dolarów (3 miliardy franków szwajcarskich) - za mniej więcej tyle szwajcarski bank UBS przejmie swojego konkurenta, Credit Suisse
* 300 mld dolarów w zaledwie w tydzień amerykański Fed wpompował do gospodarki 
* 12 proc. w skali roku osiągnęła w lutym tzw. inflacja bazowa. To najwyższy wynik, od kiedy publikowane są dane
_______________________
Następny newsletter w kolejny wtorek. Zapraszamy!

TEMATY TYGODNIA

Oto nowy ChatGPT. W pół godziny napisałem nowego "Wiedźmina", stworzyłem grę i zostałem ghostwriterem prezydenta
Open AI uruchomiło nową wersję 'sztucznej inteligencji' ChatGPT, która działa na bardziej rozbudowanym modelu językowym GPT-4 (wcześniej aplikacja działała na wersji GPT-3,5). Zmiany otwierają gigantyczne możliwości.
CZYTAJ WIĘCEJ

NIERUCHOMOŚCI

1
2
3

MÓJ BIZNES

WARTO PRZECZYTAĆ

"The New York Times": Militarna potęga, eksportująca broń wartą miliardy dolarów. Tyle że nie do Ukrainy
Rok po inwazji Rosji na Ukrainę widać wyraźnie, jak wojna doprowadziła do zwiększenia produkcji pocisków, czołgów, pocisków artyleryjskich i innej amunicji. Niewiele krajów podjęło te działania tak szybko, jak Korea Południowa.
CZYTAJ WIĘCEJ

Podobał Ci się ten newsletter?
Oceń go i udostępnij znajomym

Poznaj więcej wciągających newsletterów
ZAPISZ SIĘ
Wszystko, co ważne, miej zawsze pod ręką
Pobierz naszą aplikację Wyborczej i czytaj wygodnie. Powiadomimy Cię o pilnych wydarzeniach na świecie, w Polsce i w Twoim mieście.
Pobierz w Google Play     Pobierz w Google Play

Nadawcą tej wiadomości jest Agora S.A. (wydawca Wyborcza.pl) z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10 (00-732), zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS za nr 59944, kapitał zakładowy 46.580.831,00 PLN – wpłacony w całości; NIP 526-030-56-44. Adres internetowy serwisu korporacyjnego www.agora.pl.
Wiadomość przeznaczona jest wyłącznie dla subskrybentów newsletter Dla Przedsiębiorców serwisu Wyborcza.pl w związku ze świadczoną na ich rzecz usługą. Jeżeli otrzymałeś ją przez pomyłkę i nie subskrybujesz wspomnianego wyżej newslettera, prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie na adres pomoc@wyborcza.pl.
W celu rezygnacji z newslettera Dla Przedsiębiorców, użyj tego linka lub skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta na adres pomoc@wyborcza.pl. Dezaktywacja tym linkiem nie powoduje automatycznego wypisania się z Twoich pozostałych newsletterów oraz informacji o wybranych materiałach w serwisie, dostępnych w ramach Twojego pakietu, jeśli jesteś prenumeratorem serwisu Wyborcza.pl. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na adres pomoc@wyborcza.pl.