Czwartek, 2 lutego 2023
wicenaczelna Gazety Wyborczej
Studio nagrań Sowa i Przyjaciele jest puste, więc PiS sięgnie po pokazowe zatrzymania – pisze dziś Dominika Wielowieyska, dowodząc, że partia rządząca spodziewa się przegranej w wyborach. “Kaczyński wiedział, co robi, powierzając misję "Willa plus" Czarnkowi. Partia rządząca przygotowuje się na chude lata i wyciąga pieniądze z budżetu”.

ABW odpowiedziało nam dziś na nasz tekst o Danielu Obajtku i jego związkach z Agencją. Oświadczenie nie odnosi się do najważniejszych pytań i faktów. Najmocniejsze zdanie znajduje się na końcu komunikatu. Czytamy tam: „dziennikarz »Gazety Wyborczej« w haniebny sposób wykorzystuje fakt tragicznej śmierci Michała M., de facto bezczeszcząc pamięć o Nim, a jednocześnie narusza dobre imię ABW i jej funkcjonariuszy". Tyle że „Wyborcza" niczyjej pamięci nie „bezcześci". Przeciwnie. Piszemy o cenie, jaką za niezależność i trzymanie się zasad zapłacił oficer, który nie uległ politycznym naciskom.

Mamy dziś w "Wyborczej" ważną dyskusję o demografii i życiowych wyborach młodych ludzi. Magdalena Środa mówi o zapaści i niespełnionych marzeniach Kaczyńskiego. Jej zdaniem “kobiety traktowane jak prokreacyjne niewolnice na usługach polityków i księży nie rodzą”.

A "Wysokie Obcasy" zebrały głosy kobiet, które dzieci nie mają. "Model życia, który jest nam, młodym, pakowany do głów, pasuje do realiów, w jakich dorabiali się nasi rodzice. Szybko było ich stać na założenie rodziny. A ja w wieku 35 lat wciąż oszczędzam na wkład własny. Dopiero od dwóch lat żyjemy z partnerem po dorosłemu. Wprowadziliśmy się do mieszkania na kredyt, wcześniej mieszkaliśmy na mikroskopijnym metrażu w wynajętym mieszkaniu” - opowiada jedna z nich.

Na koniec polecam Państwu dwa teksty w różny sposób dotyczące spędzania czasu wolnego. Pierwszy jest o związku depresji z bałaganem w pokoju i zawiera proste rady specjalistów dla osób, które przerasta sprzątanie.

Drugi to zapowiedź nowej wersji filmu “Znachor”. Prace nad nią kończy Netflix.
TEMATY DNIA
NIE PRZEGAP TAKŻE
STREFA WOLNA OD POLITYKI
1.
2.
3.
GALERIA DNIA
POLECAMY
Podobał Ci się ten newsletter?
Udostępnij go znajomym
UDOSTĘPNIJ
Nowości ze świata seriali, recenzje książek, biznesowe porady, ciekawostki o zwierzętach... Poznaj więcej wciągających newsletterów
ZAPISZ SIĘ
Wszystko, co ważne, miej zawsze pod ręką
Pobierz naszą aplikację Wyborczej i czytaj wygodnie. Powiadomimy Cię o pilnych wydarzeniach na świecie, w Polsce i w Twoim mieście.
Pobierz w Google Play     Pobierz w App Store
Nadawcą tej wiadomości jest Agora S.A. (wydawca Wyborcza.pl) z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10 (00-732), zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS za nr 59944, kapitał zakładowy 46.580.831,00 PLN – wpłacony w całości; NIP 526-030-56-44. Adres internetowy serwisu korporacyjnego www.agora.pl.
Wiadomość przeznaczona jest wyłącznie dla subskrybentów newslettera Codziennego serwisu Wyborcza.pl w związku ze świadczoną na ich rzecz usługą. Jeżeli otrzymałeś ją przez pomyłkę i nie subskrybujesz wspomnianego wyżej newslettera, prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie na adres pomoc@wyborcza.pl.
W celu rezygnacji z newslettera Codziennego, użyj tego linka lub skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta na adres pomoc@wyborcza.pl. Dezaktywacja tym linkiem nie powoduje automatycznego wypisania się z Twoich pozostałych newsletterów oraz informacji o wybranych materiałach w serwisie, dostępnych w ramach Twojego pakietu, jeśli jesteś prenumeratorem serwisu Wyborcza.pl. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na adres pomoc@wyborcza.pl.