dziennikarz działu Klimat i Środowisko

Jarosław Kaczyński "laureatem" Klimatycznej Bzdury Roku 2022
Jeśli chodzi o poważnych uczonych, to są bardzo podzielone zdania [na temat przyczyn zmiany klimatu] - powiedział w ubiegłym roku Jarosław Kaczyński, prezes PiS.
CZYTAJ WIĘCEJ
Gruba i tajemnicza książka Lasów Państwowych. Ma promować pomysł wiceministra sprawiedliwości na park narodowy
Na 160 stronach udowadnia, że na Śląsku powinien powstać park narodowy, co popiera pochodzący z tego regionu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
CZYTAJ WIĘCEJ

Jego nazwa pochodzi od portugalskiego słowa "doido", co można tłumaczyć jako "szalony" bądź "niespełna rozumu".

Firma biotechnologiczna chce odtworzyć ptaka dodo. Ponad 300 lat po tym, jak wymarł
Colossal Biosciences chce przywrócić światu przyrody wymarłego ptaka dodo. Choć bardziej adekwatnie byłoby powiedzieć, że chodzi o stworzenie hybrydy dodo z gołębiem.
CZYTAJ WIĘCEJ
Dąb Fabrykant z Polski powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku
- Wspaniałe polskie drzewo może wygrać w konkursie o tytuł Europejskiego Drzewa Roku. Wszystko zależy od naszej determinacji, współpracy i zaangażowania - namawia do głosowania na Fabrykanta Jacek Bożek z Klubu Gaja.
CZYTAJ WIĘCEJ

Opublikowaliśmy fragment fascynującej książki o dalekim wschodzie Rosji.

Tygrys ludojad. Bali się go leśnicy i kłusownicy
NAZWA SEKCJI
'Wewnątrz tego ciemnego kręgu, niczym ofiara złożona w jakimś makabrycznym rytuale, leżą dłoń bez ręki i głowa bez twarzy. Nieopodal - długa kość, zapewne udowa, biała, bo ogryziona do czysta. Ślady tygrysa prowadzą głębiej w las'
CZYTAJ WIĘCEJ

Podobał Ci się ten newsletter?
Oceń go i udostępnij znajomym

Poznaj więcej wciągających newsletterów
ZAPISZ SIĘ
Wszystko, co ważne, miej zawsze pod ręką
Pobierz naszą aplikację Wyborczej i czytaj wygodnie. Powiadomimy Cię o pilnych wydarzeniach na świecie, w Polsce i w Twoim mieście.
   

Nadawcą tej wiadomości jest Agora S.A. (wydawca Wyborcza.pl) z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10 (00-732), zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS za nr 59944, kapitał zakładowy 46.580.831,00 PLN – wpłacony w całości; NIP 526-030-56-44. Adres internetowy serwisu korporacyjnego www.agora.pl.
Wiadomość przeznaczona jest wyłącznie dla subskrybentów newslettera ekologicznego serwisu Wyborcza.pl w związku ze świadczoną na ich rzecz usługą. Jeżeli otrzymałeś ją przez pomyłkę i nie subskrybujesz wspomnianego wyżej newslettera, prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie na adres pomoc@wyborcza.pl.
W celu rezygnacji z newslettera ekologicznego, użyj tego linka lub skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta na adres poczta@wyborcza.pl. Dezaktywacja tym linkiem nie powoduje automatycznego wypisania się z Twoich pozostałych newsletterów oraz informacji o wybranych materiałach w serwisie, dostępnych w ramach Twojego pakietu, jeśli jesteś prenumeratorem serwisu Wyborcza.pl. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na adres pomoc@wyborcza.pl.