Wyborcza  
 

Partner tego wydania newslettera:
Czuły Dotyk. O profilaktyce raka piersi

 
  Wydarzenia Dnia ___ Piątek, 17 września 2021  
     
   
     
  Przygotowała Aleksandra Sobczak, 
wicenaczelna Gazety Wyborczej
 
 

Minister Przemysław Czarnek był uprzejmy stwierdzić, że w przyrodzie “nie istnieje coś takiego jak małżeństwa jednopłciowe”. To jego reakcja na rezolucję Parlamentu Europejskiego ws. Polski i działań rządu PiS.  

 "Czarnek myśli, że obrączki u ptaków są ślubne" - skomentował ten wykwit nasz rysownik Andrzej Rysuje  

 Wygląda na to, że w Polsce można wygadywać dowolne głupoty, dopóki nie oznacza to ryzyka utraty pieniędzy. Ministerstwo rozwoju rozesłało dziś pismo do samorządów, żeby wycofały się w uchwał anty-LGBT 

 Dziś w sejmie waży się przyszłość portfela każdego z nas. Premier i minister finansów nie zaszczycili swoją obecnością posłów debatujących o "Polskim ładzie". 

"Piekło podatkowe, legislacyjny Frankenstein, bubel prawny" - to określenia "Polskiego ładu" ze strony polityków opozycji padające dziś w parlamencie. Czy od jutra zmienią ton? Platforma Tuska organizuje w sobotę konwencję i zmienia strategię. Nie chce być postrzegana jako totalna opozycja.  

 Tymczasem we Włoszech bez zielonej przepustki, certyfikatu poświadczającego, że nie choruje się na COVID-19, zatrudnieni zarówno w administracji państwowej, jak i w sektorze prywatnym nie będą mieli wstępu do miejsc pracy. To decyzja wyjątkowa na skalę europejską - obejmuje aż 23 mln osób. Do tej pory podobny obowiązek dotyczył jedynie pracowników służby zdrowia i szkół.  

 Dla rozweselenia na koniec polecam Państwu ciąg dalszy afery wokół Marianny Schreiber, która wciąż toczy się w prawicowej prasie. Sam pomysł, by dorosła kobieta decydowała, co robi ze swoim czasem, ciałem czy wizerunkiem, wydał się konserwatywnym publicystom i politykom niesłychanie kontrowersyjny. Felietonista "Wyborczej" przeczytał wszystko o Schreibergate, żebyście Państwo nie musieli się męczyć.  

 

 
 
Temat dnia
 
 
Teren Westerplatte wraca do miasta Gdańska. Jest ostateczny wyrok Naczelnego Sądu Adaministracyjnego >>
 
 
 
 
 
 
Strefa wolna od polityki
 
     
 
1 Janina Bąk: Uczę statystki, a to mój drugi sukces życiowy - wyplotłam koszyk z kabanosów na Facebooku >>
2 To już koniec lata, nadchodzi znaczne ochłodzenie. Czy to oznacza mroźną zimę? >>
3 Jak nie pomylić białaczki z innymi chorobami >>
 
     
 
Galeria dnia
 
 
Dzień na zdjęciach. 17.09.2021 >>
 
 
Materiał promocyjny partnera
 
 
 
 

Podziel się  tym newsletterem ze swoimi znajomymi.

Podoba Ci się ten newsletter? Możesz zapisać się na wiele innych. Do wyboru m.in. Optymistyczny Michała Nogasia, zwierzęcy, technologiczny czy zdrowotny. Wybierz i trzymaj rękę na pulsie!
Zapisz się >>

 
 
 
 
  Newsletter wysłany na zamówienie użytkownika przez Agorę Spółkę Akcyjną z siedzibą w Warszawie, 00-732 Warszawa, ul. Czerska 8/10, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, Wydział XIII Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 59944, kapitał zakładowy w wysokości: 46.580.831.00 zł, wpłacony w całości, NIP 526-030-56-44, adres serwisu korporacyjnego www.agora.pl. Wszelkie zapytania i uwagi dotyczące Newslettera proszę kierować pod adres: pomoc@wyborcza.pl. W celu rezygnacji z newslettera, użyj tego linka